Повернення газорозподільних мереж під контроль держави –

02.07.2023

Повернення газорозподільних мереж під контроль держави –
НКРЕКП ухвалила постанову, згідно з якою з 1 липня 2023 року ведення господарської діяльності з розподілу природного газу в Харківській області буде здійснювати державна компанія «Газорозподільні мережі України» з Групи Нафтогаз, повідомляє "Україна Комунальна".
 
У червні ТОВ «Газорозподільні мережі України» отримало відповідні повноваження у м.Дніпро та Дніпровському районі.
 
Раніше в цих регіонах (Харківщина, Дніпро, Дніпровський район) діяльність здійснювали приватні компанії. У листопаді 2022 року Уряд ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави.
 
За словами Германа Галущенка, ключова мета цієї ініціативи – забезпечення національної безпеки та надійного обслуговування громадян в умовах війни.
 
Державна компанія «Газорозподільні мережі України» вже продемонструвала ефективність своєї діяльності. Уперше за десятиріччя новостворена компанія повністю забезпечила 100% розрахунків з державою та компаніями-партнерами за експлуатацію державних газорозподільних мереж. Протягом перших трьох місяців роботи підприємство сплатило 12,2 млн грн за експлуатацію державних газорозподільних систем та їх складових, 42,3 млн грн - компанії «Нафтогаз України» за газ, що був використаний для покриття виробничо-технологічних втрат, а також 2,5 млн грн - Оператору ГТС України за послуги з транспортування газу.
 

Є успішні показники і на Кіровоградщині, де вже активно працює компанія. У I кварталі 2023 року було зекономлено 3,74 млн кубометрів газу за рахунок зменшення виробничо-технологічних витрат (ВТВ) газу

← Все новости