Новости

23.09.2022 Про тарифи
Про тарифи
Рада змінила механізм визначення ціни реалізації газу, видобутого в Україні.

Верховна Рада ухвалила Закон, який оптимізує питання визначення бази оподаткування для природного газу, видобутого в Україні, шляхом зміни механізму визначення фактичної ціни його реалізації (законопроєкт № 7732).

За словами Голови профільного комітету ВР Данила Гетманцева, на початку війни рентна плата за видобуток газу була значно підвищена, аби власники газовидобувних компаній сплачували більше до державного бюджету. Однак держава вимушена була заборонити експорт газу. У зв'язку з цим виникла ситуація, коли ренту газодобувні компанії повинні сплачувати за європейськими цінами, а продавати цей газ всередині державі за значно нижчими цінами. Це абсолютно невигідно для видобувників, і іноді рентна плата є більшою за ту суму, яку вони отримують від продажу. Ухвалений законопроєкт виправляє цю ситуацію: тепер для контрактів, які укладаються на території України, встановлюється база оподаткування за цими контрактами.

Так, він передбачає на період з 1 серпня 2022 року і до скасування заборони на здійснення експорту українського газу виключення з розрахунку ренти середньої митної вартості імпорту та середньоарифметичного значення котирувань на нідерландському газовому хабі ТТF.

Фактичною ціною реалізації для природного газу, видобутого в Україні з 1 серпня 2022 року, що реалізуватиметься платниками рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, буде максимальний показник із нижченаведених величин:

середньозважена ціна природного газу, визначена у договорах купівлі-продажу природного газу з НАК "Нафтогаз України", укладених в рамках закупівлі природного газу власного видобутку на організованих товарних ринках;

cередньозважена ціна продажу природного газу, що склалася за результатами торгів на організованих товарних ринках, за період з першого по останній день місяця, що передує податковому (звітному) періоду (крім НАК "Нафтогаз України" та юридичних осіб, заснованих або підконтрольних НАК «Нафтогаз);

ціна природного газу, визначена як середнє арифметичне значення таких величин: середньоарифметична ціна UA VTP Gas price на наступний місяць і вона ж на умовах передоплати "advanced payment", які розраховуються як середньоарифметичне значення між цінами "Bid" та "Ask" за період з першого по останній день місяця, що передує податковому (звітному) періоду.

Міністерство економіки, до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, розміщуватиме на своєму офіційному веб-сайті фактичну ціну реалізації природного газу. Перейти
23.09.2022 Разом до перемоги!
Разом до перемоги!
Ми переможемо! Бо ми - українці! Перейти
19.09.2022 Новини
Новини
На скільки Україна готова до опалювального сезону: в Уряді назвали цифри

КИЇВ. 16 вересня. УНН. Готовність України до опалювального сезону вже понад 80%. Накопичено значні ресурси вугілля, продовжується закачування газу в сховища. Про це повідомив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає УНН.

Цитата

«Вже скоро в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Найскладніший в історії. Підготовка до нього йшла впродовж літа, продовжується і зараз. Стан готовності вже більше 80%. Накопичено значні ресурси вугілля, продовжується закачування газу в сховища. Формуємо домовленості з партнерами про додаткові поставки блакитного палива», - розповів Шмигаль.

Деталі

За його словами, виділено 1,4 млрд гривень на підготовку до екстрених ситуацій.

«Вже закуплено майже 1,5 тисячі мобільних генераторів, десятки резервних котлів. Сформований оперативний штаб, який буде швидко вирішувати будь-які кризові питання. Насамперед питання ліквідації наслідків атак росії на нашу критичну інфраструктуру. Ми готувались і готуємося до всіх сценаріїв. І зробимо все можливе, аби цієї зими українці були з теплом, світлом та водою», - сказав Шмигаль.

Перейти
16.09.2022 Новини "Мрії"
Новини "Мрії"
Сьогодні в нашій компанії настав час змін.
Генеральний директор Артем БІЛИЙ залишає свою посаду.  
Артем Петрович керував компанією три роки. За цей період було багато всього. В компанії відбулися значні зміни майже в усіх напрямках нашої роботи – гуртування команди, зміцнення комунікації з нашими споживачами та партнерами, оптимізація бюджету….
Перейти
14.09.2022 Важлива інформація
Важлива інформація
Уряд рекомендує жителями тимчасово окупованих та прифронтових територій евакуюватися.

У низці регіонів України вражені ключові енергетичні об'єкти, їхній стан не дозволить здійснювати теплопостачання у майбутньому опалювальному сезоні. Про це повідомляють міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, а також експерти, яких опитував "Укрінформ".

Найскладніша ситуація в Херсонській та Запорізькій областях. У зоні ризику й інші регіони, здебільшого лівобережні, зокрема Миколаївська, Донецька, Луганська, Харківська області, частково - Чернігівська та Полтавська області

Перейти
14.09.2022 Новини
Новини
🤲  У межах програми “Прихисток” більш як 32,7 млн грн виділено з резервного фонду державного бюджету на компенсацію витрат за липень власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб. Також часткову компенсацію витрат на загальну суму понад 81,5 млн грн буде проведено коштом міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань. ⏩https://bit.ly/3d3W1SQ Перейти
13.09.2022 Новини
Новини
Щоб не замерзнути без опалення: 3 прийоми для підготовки квартири до зими.

Навіть обіцяні 16 градусів – не найкомфортніша температура у приміщенні
Нас уже не перший місяць попереджають, що новий опалювальний сезон буде найхолоднішим за останні 20 років. У період війни можливі не лише проблеми з нестачею газу та інших ресурсів, а й руйнування комунальної інфраструктури.

Попри те, що, як запевняє влада, газу на потреби населення вистачить і тарифи обіцяли не підвищувати до весни, імовірна температура у квартирах не заряджає оптимізмом. У звичайних кімнатах вона з 18 градусів опуститься до 16, а у кутових – з 20 до 18 градусів.

Тому вже зараз потрібно подбати про те, щоби не замерзнути взимку. Vesti.ua розповідають, як за допомогою простих методів підготувати квартиру до холодів.Перейти
12.09.2022 Про тарифи
Про тарифи
Шмигаль поставив крапку у ціні газу цієї зими.

Газове питання вирішено, принаймні до 30 квітня 2023 року. Кабмін продовжив термін дії положення про спеціальні обов’язки на ринку природного газу. Денис Шмигаль офіційно підтвердив цю інформацію.

Виходячи з цього положення стає очевидним те, що вартість блакитного палива не буде дорожчати. Дії Кабінету міністрів України дали змогу представникам місцевої влади на території всієї України не перераховувати ціну за тепло у 2022-2023 роках для побутових споживачів.

У залежності від газопостачальної компанії вартість коливається у межах 7,99 — 13,50 грн за кубічний метр блакитного палива. В опалювальний період для людей, які проживають у приватних будинках вартість 1 м3 не перевищуватиме 60 грн.
Перейти
09.09.2022 Новини
Новини
Що потрібно утеплити, щоб не замерзнути: звідки йдуть тепловтрати в квартирі та будинку.

Знизити тепловтрати можна простими методами

Зима обіцяє бути непростою – температурний мінімум у квартирах українцем може бути знижений. Щоб тепло не йшло з квартири чи будинку, потрібно подбати про заходи утеплення.

У стандартному приватному будинку джерел тепловтрат кілька — стіни, дах, вікна, двері та підлога. На кожен із них припадає своя частка тепловтрат і є ліквідувати частину з них — ситуація покращає. Зазначимо, що для багатоквартирних будинків ситуація схожа — до 15% тепла може йти через неякісні двері та вікна у під’їздах, замість тепловтрат через дах.

Найбільш сильна тепловтрата йде через вентиляцію, але це необхідно для безпеки, тоді як з іншими тепловтратами можна працювати і зменшити їх.

Перейти
09.09.2022 Новини
Новини
Подвійна компенсація за розміщення переселенців: який порядок отримання коштів.

З 1 жовтня власникам житла, що безкоштовно розмістили у себе переселенців, подвоять виплати: щомісяця за кожну людину вони отримуватимуть 900 гривень замість 450.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

Зокрема, скорочено перелік областей, за переселенців із яких надаватимуть компенсацію за безкоштовне розміщення: з нього виключили Волинську область.

Перейти
07.09.2022 Про тарифи
Про тарифи
Комуналка подешевшає: українцям розповіли, як платити за опалення вдвічі менше

Експерти регулярно попереджають нас про складну зиму. У квартирах буде на чотири градуси холодніше, ніж зазвичай, а опалювальний сезон скоротиться. Суму у платіжці за комунальні послуги можна зменшити. Для цього потрібно перед зимовим сезоном підготувати будинок до холодів та тепломодернізацію будинку. Як мінімум слід разом із сусідами встановити індивідуальний тепловий пункт у підвалі, утеплити вікна, двері та труби.

Перейти
07.09.2022 Благодійність
Благодійність
"Керуюча компанія "Мрія"🏠 не припиняє надавати допомогу  людям, які знаходяться в скрутному становищі-інвалідам, які не мають можливості працювати, пенсіонерам, що живуть на мінімальну пенсію. В ці непрості часи ми намагаємося хоча б трішечки порадувати їх, та допомогти продуктами🛍️.

Цього разу ми мали змогу відвідати 33 адреси. Зібрали набори з необхідних продуктів таких, як крупи, макаронні вироби, борошно, овочева та м'ясна консерви, ковбасні та м'ясні вироби, кисломолочні продукти, хліб та яйця.

Не забувайте, що допомога потребуючим - в руках кожного з нас. Разом ми сильні, разом ми переможемо!!!

Все буде Україна!!! 🇺🇦 Перейти
06.09.2022 Новини
Новини
ℹПРО СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ НА 2023 рік.
🔹При формуванні дохідної частини місцевих бюджетів на 2023 рік пропонують брати такі розміри соціальних стандартів на 2023 рік:
🔸 прогнозний розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2023 року має становити 6700 грн;
🔸 прогнозний посадовий оклад працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 01.01.2023 року - 2893 грн.
🔸 прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2589 грн, а для таких основних соціальних і демографічних груп населення:
👶 дітей віком до 6 років - 2272 грн;
👧 дітей віком від 6 до 18 років - 2833 грн;
🙎‍♂️ працездатних осіб - 2684 грн;
👴 осіб, які втратили працездатність, - 2093 грн. Перейти
06.09.2022 Новини
Новини
Вересень приніс із собою різке похолодання і температура повітря в будинках українців відчутно знизилася. Коли варто очікувати початку опалювального сезону у 2022 році, розповіли у Департаменті комунальних послуг та комунального обслуговування Мінрегіону, пишуть "Економінчі новини".

Зазначається, що рішення про початок та закінчення опалювального періоду прийматиметься органами місцевого самоврядування. Подача тепла розпочнеться, коли середньодобова температура повітря на вулиці становитиме +8°С та нижче протягом трьох діб.

Перейти
01.09.2022 Про тарифи
Про тарифи
Платіжка за світло: скільки доведеться платити з 1 вересня.

Як відомо, в Україні під час дії воєнного стану заборонили підвищувати комунальні тарифи на послуги ЖКГ, зокрема на електроенергію. Тому побутові споживачі платитимуть за колишніми розцінками:

Перейти
01.09.2022 Новини
Новини
☝️  Незважаючи на активну підготовку до опалювального сезону 2022-2023, зима обіцяє бути дуже складною. Крім існуючої загрози ворожих атак на ТЕЦ та ТЕС, у будинках українців цього опалювального сезону буде прохолодніше, температура становитиме 18-20 градусів. ⤵ Перейти
26.08.2022 Новини
Новини
Чи потрібно переоформлювати субсидії на новий опалювальний сезон: міністр дав відповідь.

Як повідомив Віталій Музиченко, через війну ситуація з виплатами субсидій та пільг доволі ускладнена, проте, уряд прийняв певні рішення.

"Урядом було прийнято рішення про те, що автоматично перепризначається субсидія без звернення громадян всім тим господарствам, які отримували в минулому опалювальному періоді. Відповідно, на кінець минулого опалювального сезону ми мали майже 2,5 мільйона домогосподарств, які отримували субсидію. Ще 1,5 мільйона отримували такі чи інші пільги, такі як УБД, "чорнобильці" тощо. Всі ці виплати було автоматично продовжено всім цим громадянам з урахуванням тих доходів і тарифів, які маємо сьогодні", — розповів Віталій Музиченко.

Також він зазначив, що кардинального зпростання тарифів на цей опалювальний сезон не буде, оскільки діятимуть показники на рівні торішнього сезону.
Перейти
22.08.2022 Новини
Новини
У МВС закликають українців бути особливо уважними в День незалежності, та реагувати на всі повітряні тривоги.
За словами заступника міністра Євгена Єніна, ніякого штурму Києва чи наступу цього дня не очікується, але нагадав, що у військ РФ на озброєнні є ракети.
Ми теж закликаємо вас - не ігноруйте сигнали тривоги! Перейти
22.08.2022 Новини
Новини
В Україні вводять нові сигнали повітряної тривоги, – Центр протидії дезінформації.
Вони виглядають наступним чином:
▪️Сигнал хімічної небезпеки – звук церковних дзвонів.
▪️Сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін в набат.
▪️Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію. Перейти
19.08.2022 Важлива інформація
Важлива інформація
📌Просимо звернути увагу!

Коли наприкінці березня вимкнули опалення ми почали вмикати обігрівачі

Але☝️

В той час багато наших сусідів виїхали з Запоріжжя.
І все обійшлося

🖐️Хочемо звернути увагу, що багато хто встановлює автоматичні вимикачі більшої потужності та вважає, що може використовувати більше електроенергії...

Перейти