В Україні змінили правила реєстрації земельних ділянок

13.06.2023

В Україні змінили правила реєстрації земельних ділянок

Повідомляється, що закон вносить зміни до Земельного кодексу України, зокрема до законів щодо іпотеки, оренди землі, реєстрації нерухомого майна, оренди комунального та державного майна. Про це йдеться на сайті Верховної Ради. 

Експерти уточнили, що у частину 2 ст. 130 цього закону додали новий абзац, у якому зазначається, що позначення загальної площі земельних ділянок сільського призначення, які перебувають у праві спільної сумісної власності у подружжя, враховується у загальній площі земельних ділянок того з подружжя, на кого зареєстровано право власності.

Частина 4 ст. 130 отримала абзаци, у яких сказано, що перевірки відповідності власника земельної ділянки або спадкоємця не провадиться, якщо площа земель сільськогосподарського значення становить:

  • Для ведення садівництва – не більше 0,25 га;
  • Для ведення сільського господарства, що розміщений у межах населених пунктів – не більше 2 га.

При отриманні у власність земельної ділянки сільського призначення без проведення перевірки покупець до вчинення правочину про перехід права власності подає нотаріусу. Він має засвідчити відповідну угоду.

Також це може зробити нотаріус, який його замінює. Також має бути заява про те, що були виконані всі вимоги цієї статті, правдивість підпису, підтверджена нотаріально.

Істотних змін внесли до ст. 130-1, що регулює право на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Зазначається, що ці зміни вже набули чинності з 8 червня наступного дня після опублікування змін до цього Закону України.

← Все новости