ОРЕНДА НЕРУХОМОСТІ: ЧИ МАЮТЬ РІЄЛТОРИ ПОВІДОМЛЯТИ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ ПРО УКЛАДЕНІ ДОГОВОРИ

28.05.2023

ОРЕНДА НЕРУХОМОСТІ: ЧИ МАЮТЬ РІЄЛТОРИ ПОВІДОМЛЯТИ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ ПРО УКЛАДЕНІ ДОГОВОРИ
В Україні суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації.

Така інформація подається у строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики.

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Який штраф може отримати рієлтор

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтор несе відповідальність, передбачену ст. 119-1 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 1 статті 191-1 Кодексу, порушення рієлтором порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Дії, передбачені п. 2 статті 119-1 Кодексу, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення.

← Все новости