Новини

26.08.2022

Новини
Чи потрібно переоформлювати субсидії на новий опалювальний сезон: міністр дав відповідь.

Як повідомив Віталій Музиченко, через війну ситуація з виплатами субсидій та пільг доволі ускладнена, проте, уряд прийняв певні рішення.

"Урядом було прийнято рішення про те, що автоматично перепризначається субсидія без звернення громадян всім тим господарствам, які отримували в минулому опалювальному періоді. Відповідно, на кінець минулого опалювального сезону ми мали майже 2,5 мільйона домогосподарств, які отримували субсидію. Ще 1,5 мільйона отримували такі чи інші пільги, такі як УБД, "чорнобильці" тощо. Всі ці виплати було автоматично продовжено всім цим громадянам з урахуванням тих доходів і тарифів, які маємо сьогодні", — розповів Віталій Музиченко.

Також він зазначив, що кардинального зпростання тарифів на цей опалювальний сезон не буде, оскільки діятимуть показники на рівні торішнього сезону.

ЧИ ПОТРІБНО ПЕРЕОФОРМЛЮВАТИ СУБСИДІЮ
"Тим, хто одержував у минулому опалюваному сезоні субсидію, нікуди не потрібно звертатися. Але враховуючи те, що економічна ситуація сьогодні трошки відрізняється від того, що ми мали в минулі періоди, якась частина домогосподарств за рахунок того, що їхні доходи зменшилися, або вони втратили свої доходи, додатково потребуватиме житлових субсидій, такі люди можуть в будь-який момент (краще це зробити до початку опалювального періоду) мають можливість звернутись та оформити житлові субсидії", — зазначив Віталій Музиченко.

Нагадаємо, влада України має намір змінити спосіб виплати субсидій на житлово-комунальні послуги. Допомогу від держави хочуть виплачувати через Пенсійний фонд.

Також українці можуть подати заявку на оформлення житлової субсидії через портал "Дія". Там необхідно заповнити анкету із 21 питання.

Міністерство соціальної політики України розповіло як саме розраховуватимуть доходи розлученої пари для отримання субсидії.

Також стало відомо, що не всі пенсіонери, яким не вистачає трудового стажу, можуть розраховувати на отримання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг.

← Все новости