Про вашу безпеку

01.04.2022

Про вашу безпеку
Запоріжці!
Ви постійно підіймаєте питання непрацюючих ліфтів. Сьогодні хочу вам пояснити, чому в умовах воєнного часу нам довелося їх вимкнути і чому ще не час їх вмикати.
Коли лунає сигнал тривоги, мешканці багатоповерхівок масово починають користуватися ліфтами для того, щоб спуститися в укриття. В один момент у Запоріжжі вмикається одночасно три з половиною тисячі ліфтів і через велике навантаження люди починають застрягати. І це не теорія. Це те, що нам довелося відчути на практиці. У перші дні війни, коли ліфти ще працювали, в них під час сирен за одну годину застрягало стільки ж людей, скільки за попередні п’ять днів. На жаль, оперативно деблокувати таку кількість мешканців просто неможливо. До того ж працівники аварійної служби ліфтового господарства під час тривоги теж повинні знаходитись в укриттях.
А якщо така ситуація виникне у комендантський час, то через те, що аварійні бригади не зможуть швидко пересуватися містом, процес деблокування ще більше ускладниться. І сотні людей протягом довгого часу будуть фактично замурованими у пастці.
І є ще один важливий момент. Для безпечної роботи ліфтів необхідно забезпечити їхнє планове техобслуговування. А в умовах війни це зробити просто неможливо через обмежені поставки потрібних для цього матеріалів.
Але при цьому ми розуміємо, що є категорії людей, для яких робота ліфтів є життєво важливою. Маю на увазі людей з певними захворюваннями, яким потрібно поїхати у лікарню на процедури (наприклад, на гемодіаліз), або людей, які не можуть пересуватися самостійно і їздять на візочках. Тому ми відпрацювали наступний механізм. Мешканці , у яких є така потреба, за день залишають відповідну заявку на 15-80. У заявці вони повідомляють, в який проміжок часу ліфт потрібно увімкнути, а в який – вимкнути. Співробітники контакт-центру опрацьовують заявку і відповідні служби вмикають і вимикають ліфти у заявлений час. 
В черговий раз ми просимо вас не скаржитися незручності. В країні йде війна і є речі, які треба потерпіти. У тому числі і непрацюючі ліфти. Будь ласка, об’єднуйтеся з сусідами. Допомагайте спускатися та підійматися сходами людям похилого віку та мамам з дитячими візками. Підтримуйте один одного у ці непрості часи

← Все новости