Боржникам за комуналку ще сильніше "закрутять гайки": який "сюрприз" приготував уряд

26.06.2023

Боржникам за комуналку ще сильніше "закрутять гайки": який "сюрприз" приготував уряд
В Україні боржникам за житлово-комунальні послуги готуються ще більше "закрутити гайки". Який "сюрприз" приготував уряд, розповіла ексглава Податкового комітету ВР Ніна Южаніна у своєму телеграм-каналі.

У Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт №  9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". Цей документ передбачає запровадження заборони на купівлю автомобілів для громадян, які заборгували за комунальні послуги.

Так, при реєстрації автомобіля проводитиметься обов'язкова перевірка покупця, а точніше, чи є він у Єдиному реєстрі боржників. Якщо заборгованість по комуналці підтвердиться, то в реєстрації транспортного засобу буде відмовлено.

Крім того, банківські установи на вимогу судового виконавця повинні не продовжувати депозитні договори, сповіщаючи виконавця про суму депозиту в відсотках, а після — накладати арешт на депозит та передавати ці гроші в рахунок погашення боргу, - додала Ніна Южаніна.

У Мін’юсті потребу у внесенні таких змін до законодавства пояснили тим, що це «зробить комфортним сплату боргу для добросовісних боржників».
Можливо.

Але навіть неможливість сплати рахунків за житлово-комунальні послуги теж вважається боргом, за який можуть бути накладені всі ці санкції.
А суди через несплату боргів за ЖКП, аліментів, кредитів тощо відбуваються зараз за спрощеною процедурою.

← Все новости