УВАГА! МОЗ ІНФОРМУЄ!

22.06.2023

УВАГА! МОЗ ІНФОРМУЄ!
❗❗❗МОЗ України випустило рекомендації про дії в разі підриву росіянами ЗАЕС і радіаційної загрози❗❗❗

У преамбулі до документа вказується можливість теракту на Запорізькій АЕС

⏺️ Міністерство охорони здоров'я України сьогодні опублікувало рекомендації на випадок радіаційної аварії. У преамбулі до документа вказується можливість терористичного акту на Запорізькій АЕС, про що раніше попереджав президент Володимир Зеленський.

Джерело: moz.gov.ua

«Країна-терористка – російська федерація – не дотримується жодних законів і правил ведення війни. Підрив Каховської ГЕС – чергове підтвердження цих слів. Ризик того, що росіяни вчинять черговий теракт – на Запорізькій АЕС, залишається високим», – зазначає міністерство.

❗У разі радіаційної аварії МОЗ радить перебувати в укриттях, зняти з себе заражений одяг і спакувати його в герметичну упаковку, ретельно вимити поверхню тіла, харчуватися лише тими продуктами, які зберігалися у холодильнику чи у герметичній упаковці.

❗“Захистити себе можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади. 

❗Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію наперед без потреби – недопустимо. Це може нашкодити вашому здоров’ю”, – наголосили в міністерстві.

← Все новости