01.11.2017 13 послуг з обслуговування будинку
13 послуг з обслуговування будинку
Це 13 обов’язкових послуг, які влада м. Запоріжжя виносила на конкурс управителів http://dom.mriya.zp.ua/documents/vykonani-roboty/496.html
За цими позиціями з керуючою компанією «Мрія» укладені тристоронні договори на обслуговування. За умовами конкурсу договір заключає представник міської влади міста від імені мешканців з керуючою компанією.
«Якщо мешканці хочуть отримати інший обсяг робіт, встановити інші ціни на роботи та послуги, або змінити періодичність – вони мають право це зробити за таким алгоритмом:
Перейти

Правила проживання в багатоквартирних будинках, що знаходяться в управлінні КК "Мрія"

1. Основні поняття

Правила - справжні Правила проживання в багатоквартирних житлових будинках, що знаходяться в управлінні (далі - «Житлові будинки») розроблені відповідно до Цивільного кодексу України, Житловим кодексом України, Правилами користування житловими приміщеннями, Правилами утримання спільного майна, затвердженими Кабінетом Міністрів України та іншими нормативними актами. 

2. Користування житловими і нежитловими приміщеннями


2.1. Правила проживання поширюються на всіх Проживають в багатоквартирному будинку (власник, родичі, орендар, службовці, гості або запрошені). 

2.2. Користування житловим приміщенням здійснюється з урахуванням дотримання прав і законних інтересів, які проживають у цьому житловому приміщенні громадян, сусідів, вимог пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших вимог законодавства, а також відповідно до правил користування жилими приміщеннями, затвердженими Кабінетом Міністрів України. 

2.3. Житлові приміщення в житловому будинку використовуються виключно для проживання. 

2.4. Проживають не має права змінювати призначення житлового або нежитлового приміщення, що належить йому на праві власності, інакше, як відповідно до чинного законодавства. 

2.5. Зміст домашніх тварин в житловому будинку допускається за умови дотримання санітарно-гігієнічних правил і правил утримання домашніх тварин. Зміст на балконах і лоджіях тварин, птахів і бджіл забороняється. 
2.6. Домашніх тварин можна вигулювати на повідку в суворо визначених для цього місцях. 

2.7. Власники, які вигулюють домашніх тварин на прибудинковій території повинні негайно прибирати за ними екскременти (гігієнічні пакети проживають можуть отримати безкоштовно в Керуючої компанії). 

2.8. Забороняється розводити тварин всередині житлового або нежитлового приміщення в комерційних цілях. 

2.9. Проживає зобов'язаний утримувати належне йому жиле або нежиле приміщення в чистоті і порядку. 

2.10. Проживає зобов'язаний забезпечувати збереження житлових і нежитлових приміщень, бережно ставитися до займаного приміщення, санітарно-технічного та іншого обладнання, дотримуватися правил користування житловими та нежитловими приміщеннями, правила пожежної безпеки, правила користування санітарно-технічним та іншим обладнанням. 

2.11. Забороняється захаращувати балкони і лоджії речами, обладнанням і т.п., особливо з фасадної сторони домоволодіння. 

2.12. Розведення квітів та інших рослин можливо тільки всередині балкона або лоджії. Поливання рослин повинна здійснюватися без шкоди для живуть поверхами нижче. 

2.13. Сушка білизни також здійснюється тільки всередині балкона або лоджії. 

2.14. Суворо забороняється викид сміття, чистка постілок, білизни і т.п. з вікон, з балконів і лоджій, а також на сходову клітку і інші загальні приміщення багатоквартирного будинку. 

2.15. Забороняється скидати попіл при палінні з вікон, з балконів і лоджій. 

2.16. Забороняється зберігання в приміщеннях житлового будинку вибухових, токсичних та інших небезпечних речовин і предметів. 

2.17. Порядок перебудови приміщень у житловому будинку: 

2.17.1. Будь-яке перебудову та перепланування приміщень допускається з дотриманням вимог законодавства за погодженням з органом місцевого самоврядування, на підставі прийнятого ним рішення з обов'язковим повідомленням Керуючої компанії.

2.17.2. Забороняється проведення робіт:
 • в недільні та святкові неробочі дні;
 • пов'язаних з шумом, раніше 9.00 і закінчувати їх пізніше 19.00 години;
 • із застосуванням обладнання та інструментів, що викликають перевищення нормативно допустимого рівня шуму і вібрацій;
 • без спеціальних заходів, що виключають протікання в суміжних приміщеннях, утворення тріщин і руйнувань стін і стель;
 • з захаращення і забрудненням будівельними матеріалами та відходами евакуаційних шляхів та інших місць загального користування;
 • з використанням пасажирських ліфтів для транспортування будівельних матеріалів і відходів.
2.17.3. Проживає, який бажає здійснити ремонт належного йому приміщення, користуючись послугами Керуючою компанією, подає про це заявку за 10 днів до початку ремонту.

2.17.4. Проживає, який допустив самовільне перевлаштування приміщень, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

2.18. Рівень шуму всередині приміщень не повинен перевищувати встановлених нормативів величин. Користування телевізорами, радіоприймачами, магнітофонами та іншими гучномовними пристроями допускається лише за умови зменшення чутності до ступеня, що не порушує спокою інших Проживають. 
З 22.00 до 7.00 годин повинна дотримуватися тиша. 

2.19. Проживають зобов'язані допускати в займане приміщення представників Керуючої компанії для огляду технічного та санітарного стану приміщення, санітарно-технічного та іншого обладнання, що знаходиться в ньому, а також для виконання необхідних ремонтних робіт. 

2.20. У разі неможливості проведення Керуючою компанією профілактичних оглядів та заходів з технічного обслуговування домоволодіння і приміщень, який проживає несе всю повноту відповідальності за можливе заподіяння шкоди майну і здоров'ю 3-х осіб.

3. Користування спільним майном в багатоквартирному будинку


3.1. Які проживають забороняється:
 1. використовувати горища, технічні поверхи, венткамери та інші технічні приміщення для організації виробничих ділянок, майстерень, а також зберігання продукції, устаткування, меблів та інших предметів;
 2. розміщувати в ліфтових холах комори, кіоски, ларьки і т.п .;
 3. знімати передбачені проектом двері евакуаційних виходів з поверхових коридорів, холів, фойє, тамбурів і сходових кліток, інші двері, що перешкоджають поширенню небезпечних факторів пожежі на шляхах евакуації. Виробляти зміни об'ємно-планувальних рішень, в результаті яких погіршуються умови безпечної евакуації людей, обмежується доступ до вогнегасників, пожежних кранів і інших засобів пожежної безпеки або зменшується зона дії автоматичних систем протипожежного захисту;
 4. захаращувати меблями, устаткуванням та іншими предметами двері, люки на балконах і лоджіях, переходи в суміжні секції та виходи на зовнішні евакуаційні драбини;
 5. проводити прибирання приміщень і прання одягу із застосуванням бензину, гасу та інших легкозаймистих рідин і горючих рідин;
 6. улаштовувати у сходових клітках і поверхових коридорах комори (комірки), а також зберігати під сходовими маршами і на сходових майданчиках речі, меблі та інші горючі матеріали;
 7. встановлювати додаткові двері або змінювати напрямок відкривання дверей (у відступі від проекту) з квартир в загальний коридор (на майданчик сходової клітки), якщо це перешкоджає вільній евакуації людей або погіршує умови евакуації із сусідніх квартир.

3.2. Згідно рішення власників, установка зовнішніх блоків кондиціонерів, телевізійних, супутникових антен та інших пристроїв на даху, фасаді і лоджіях будинків не допускається. Відповідно до п. 4.3.4. договору технічного обслуговування і експлуатації необхідно узгодження факту, місця і часу установки зовнішнього блоку. 

3.3. Місця загального користування, а також інші об'єкти загального майна в будинку використовуються для забезпечення Проживають тими послугами і тільки в тих цілях, для яких вони призначені. Використання їх в інших цілях заборонено. 

3.4. Проживають зобов'язані дотримуватися санітарно-гігієнічні правила: дотримуватися чистоти і порядку в під'їздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках, на прибудинковій території і в інших місцях загального користування; виробляти чистку одягу, килимів і т.п. в місцях, визначених Компанією. 

3.5. Дозволяється вивішувати оголошення тільки в місцях визначених Компанією. 

3.6. Паркування транспортних засобів, проводиться в спеціально відведених для цієї мети місцях. Не дозволяється паркування транспортних засобів на газонах, дитячих майданчиках, пішохідних доріжках, в місцях розташування протипожежного обладнання та інших місцях не призначені для цієї мети. У разі нанесення шкоди загальному майну в будинку при користуванні транспортним засобом, власник транспортного засобу зобов'язаний компенсувати за свій рахунок ремонт пошкоджених об'єктів спільної власності. 

3.7. Забороняється миття транспортних засобів і їх ремонт у всіх перерахованих вище місцях. 

3.8. Проживає не має права змінювати замки на вхідних дверях під'їздів та інших місцях загального користування, встановлювати додаткові двері, решітки без повідомлення та узгодження з Керуючою компанією. 

3.9. Проживають зобов'язані дбайливо ставитися до загального майна в багатоквартирному будинку і не допускати його псування або забруднення. 

3.10. Суворо забороняється скидання або складування (в т.ч. тимчасове) сміття будь-де, крім спеціально встановлених для цих цілей контейнерів або накопичувачів. Побутове сміття допускається викидати в контейнер, і оплата його вивезення входить до переліку комунальних послуг оплачуваних проживають. 

3.11. Вивіз будівельного сміття оплачується проживають додатково за діючими на відповідний період розцінками. 

3.12. Проживають зобов'язані дбайливо ставитися до об'єктів благоустрою і зеленим насадженням, дотримуватися правил утримання прибудинкової території, не допускати її забруднення.

4. Дозвіл аварійних ситуацій та інших несправностей інженерного обладнання


4.1. У разі виявлення Проживаючим несправності в роботі сантехнічного, електричного або іншого устаткування необхідно негайно повідомити про це в керуючу компанію. 

4.2. Якщо несправність обладнання наступила в результаті недбалого ставлення до нього або інших дій з боку проживають останній зобов'язаний оплатити ремонт обладнання, який може бути здійснений як Керуючою компанією, так і самим проживають за погодженням сторін. 

4.3. Проживає необхідно дотримуватися наступних правил при встановленні несправностей інженерного обладнання. 
4.3.1. Витік води всередині приміщення:
 • перекрити надходження води в несправну ділянку труби або трубопроводу;
 • якщо відсутня можливість зупинити витік води, негайно повідомити про це керуючу компанію;
 • витерти підлогу, щоб вода не проникла в інші приміщення;
 • не відкривати несправний кран, поки він не буде відремонтовано;
 • не виробляти самостійно ремонтні роботи.
4.3.2. Затоплення приміщення ззовні:
 • встановити джерело затоплення:
 • якщо це дах - необхідно повідомити про це керуючу компанію і оберегти речі від псування;
 • якщо це приміщення, розташоване над Вашим приміщенням - негайно зв'язатися з власником даного приміщення для запобігання витоку, у разі відсутності власника приміщення - зв'язатися з Керуючою компанією.
4.3.3. Несправність електромережі:
 • встановіть, пошкоджена чи електромережу тільки в Вашому приміщенні;
 • повідомите керуючу компанію;
 • якщо в приміщенні сталася велика аварія, необхідно викликати аварійну службу.
4.4. У разі виникнення небезпеки для житлового або нежитлового приміщення за відсутності проживають (поломка обладнання, пожежа і інша аварійна ситуація) комісія, до складу якої входить Керуюча компанія, бере на себе відповідальність відповідно до укладеного з Проживаючим Договором управління. 

4.5. Кожного мешканця необхідно дотримуватися наступних правил безпеки: 
 • не залишайте двері Вашого приміщення відкритої;
 • не залишайте автомобілі відкритими;
 • намагайтеся давати менше приводів для встановлення Вашої відсутності в приміщенні;
 • не зберігайте цінні речі на балконі або лоджії;
 • не дозволяйте чужим людям входити в ваш будинок, остерігайтеся запрошувати незнайомих людей в квартиру, не встановивши їх особистості, у разі виникнення сумнівів повідомте про це в опорний пункт міліції;
 • при встановленні у Вашому домі підозрілих осіб негайно повідомте про це співробітникам міліції або Керуючої компанії.
4.6. З усіх питань, що виникають у проживати необхідно звернутися в керуючу компанію. 

5. Відповідальність за недотримання Правил


5.1. При недотриманні Правил проживають несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства. Документом, що підтверджує факт порушення правил є Акт про порушення Правил проживання (далі іменований «Акт»), складений уповноваженим представником Керуючої компанії в присутності двох свідків, в якості яких можуть виступати будь-які особи, в тому числі співробітники Керуючої компанії. 

5.2. Порушення Правил проживання, правил санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, прибудинкових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих і нежилих приміщень, інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків, жилих і нежитлових приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих і нежилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою тягне за собою кримінальну, адміністративну відповідально ть відповідно до законодавства України. 

У разі недотримання Правил проживання Проживаючим, яка не є власником даного приміщення, і ухилення його від відповідальності, відповідальність несе власник даного приміщення, що надав його в найм, оренду або користування.